Startują zajęcia taneczne dla dzieci „Skakanka” !

Miło nam poinformować, że z dniem 1.10.2022 r. wystartowały zajęcia taneczne dla dzieci w wieku przedszkolnym ,,Skakanka’’. Zajęcia realizowane są w placówkach edukacyjnych oraz wychowawczych, w tym: przedszkolach, stowarzyszeniach, fundacjach i klubach tańca.

Autorski program zajęć tanecznych rozpisany jest na cały rok szkolny, a jego zadaniem jest prawidłowy rozwój psychofizyczny dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zajęcia wśród poszczególnych grup odbywają się raz w tygodniu i trwają od 15 do 45 minut, w zależności od wieku dzieci. Podsumowaniem zajęć dla podopiecznych są miniturnieje tańca, odbywające się wraz z zakończeniem roku szkolnego.

Podczas zajęć dzieci uczą się tańca nowoczesnego oraz podstaw tańca towarzyskiego, co pozytywnie wpływa na kształtowanie poprawnej postawy ciała oraz rozwój cech motorycznych, a także rozwój wyobraźni, pobudzanie do kreatywnego myślenia. Projekt pozwala na prawidłowy całościowy rozwój fizyczny i psychiczny dzieci.

Zajęcia, oprócz nauki tańca, obejmują atrakcyjne gry i zabawy ruchowe oraz ćwiczenia kształtujące sylwetkę. Ich zadaniem jest rozbudzenie zamiłowania do spontanicznej aktywności fizycznej – w tym do tańca, czy potrzeby ruchu w późniejszych latach.

Współczesny świat każdego dnia coraz bardziej uzależnia dzieci i młodzież od elektroniki, mediów społecznościowych oraz gier komputerowych, dlatego uważamy, że rozpowszechnianie tańca jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu jest bardzo potrzebne. Taniec łączy sport i sztukę, przez co jest uniwersalną formą aktywności. Dyscyplina ta rozwija ekspresję twórczą, a muzyka zachęca do ruchu, swobodnego wyrażania siebie oraz wpływa na obniżenie napięcia psychicznego.


Program „Skakanka” sprzyja dodatkowo budowaniu dobrych relacji międzyludzkich, pomaga otworzyć się dzieciom, które są bardziej wycofane, uczą współpracy w grupie oraz podstawowych zasad savoir-vivre.


Dziękujemy, że zdecydowali się Państwo na zapisanie swoich pociech na nasze zajęcia.

Kategorie: Informacja Skakanka

0 komentarzy

Wyślij komentarz